Terapeutické využitie Theragunu

Theragun je ručný profesionálny prístroj na batériu využívajúci princíp perkusívnej terapie k odstráneniu bolesti, k zvýšeniu rozsahu pohybu a k zlepšeniu výkonu.

Čo je perkusívna terapia?

Hlboké ošetrenie rýchlych a dlhých vertikálnych rázov spôsobujúcich neuromuskulárnu odozvu.
Profesionálna úroveň perkusívnej terapie kombináciou základnej trojice fyzikálnych vlastností (amplitúda, točivý moment a frekvencia) – ošetrenie tkanív vo väčšej hĺbke a efektívnejšej práce ako s ostatnými prístrojmi.

Správnym používaním masážneho prístroja Theragun vieme hydratovať tkanivá, tým že obnovíme prietok krvi a zabránime adhézií, taktiež uvoľníme nervy a tým sa zbavíme obmedzenia periférneho nervového systému. Docielime tým stimuláciu remodelingu kostných aj mäkkých tkanív.

Masážny prístroj Theragun využívame pred športovým výkonom na aktiváciu svalov, kedy doba aplikácie trvá približne 30s. a telo pripravujeme na záťaž zvýšením pohyblivosti, zlepšením koordinácie a zvýšením povedomia o tele. Počas výkonu re-aktivujeme svaly a cielime k znovudosiahnutiu maximálneho výkonu aplikáciou v trvaní 15s. na celú svalovú skupinu kedy podporujeme proces regenerácie počas záťaže (medzi cvikmi), aktivujeme svaly, ktoré boli počas záťaže potlačované, zvyšujeme prietok krvi a cirkulácie a hydratujeme tkanivá. Na záver po športovom výkone Theragun využijeme na rýchlejšiu regeneráciu svalov a to v trvaní masáže približne 2 min. na svalovú skupinu. Znižujeme tak svalové bolesti po fyzickej záťaži, eliminujeme adhézie a uľavujeme od bolesti.

  • Nepoužívať nad C4 (ohryzok).
  • Nepoužívať v oblasti genitálií.
  • Nepoužívať na otvorené rany, po chirurgickom zákroku pred vybratím stehov alebo pokiaľ nie je táto oblasť ešte úplne zahojená.
  • Nepoužívať v okolí brucha a v dolnej časti chrbta pri tehotných ženách.
  • Pokiaľ pri použití Theragunu zacítite bolesť v oblasti obličiek, okamžite prestaňte používať a konzultujte to s lekárom.
  • Pri aplikácií v blízkosti kostných výstupkov použite vhodný nástavec.
  • Nepoužívajte, pokiaľ máte kardiostimulátor, beriete lieky na krvný tlak alebo ste v minulosti prekonali embóliu alebo trombózu.
  • Nepoužívajte, ak máte podozrenie na akútne infekčné alebo vírusové ochorenie, v miestach pri poraneniach v štádiu hojenia, pri osteoporóze, pri zlyhávaní životne dôležitých funkcií, pri zápaloch žíl a trombóze.