SM - systém

SM – systém je séria jednoduchých a efektívnych cvikov založených na aktivácií svalových špirál, ktoré sťahujú obvod tela, rozvíjajú chrbticu a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Ide v podstate o sériu 12 cvičení, ktoré môžeme následne rozvíjať a dopĺňať o rôzne varianty, špecificky zamerané na určitú oblasť alebo konkrétny problém (skolióza, preťažená drieková chrbtica, krčná chrbtica, ramená, kolená, atď.).

Cvičenie je jednoduché a zvládnuteľné pre všetky vekové kategórie, treba ho však v začiatkoch cvičiť pod dohľadom odborníka, ktorý vás naučí správnu techniku.

SM – systém je vhodný taktiež pre ľudí, ktorí majú problémy s dolnými končatinami, pretože cvičenie sa dá modifikovať do sedu. Výbavu pre SM – systém tvorí špeciálne lano, paličky a vhodná je aj podložka pri cvičeniach na kolenách.

Cvičenie je vhodné pri problémoch s chrbticou, pri zlom držaní tela, pri problémoch s platničkami, pri skoliózach, umožňuje regeneráciu a prekrvenie všetkých svalov tela, šliach, kĺbov. Taktiež pôsobí mobilizačne na chrbticu pri súčasnej stabilizácií chrbtice. Vhodné je aj v rámci kompenzačných cvičení pri jednostrannej záťaži, či už pri športovcoch ale aj bežnej populácií. Taktiež je možnosť aj skupinových cvičení, kde sa zvyšuje motivácia cvičenca a chuť zlepšovať svoju techniku cvičenia, pretože to robíme pre seba a čím viac budeme správne cvičiť tým sa nám telo viac odvďačí v neskoršom veku.

Netreba sa preto báť cvičenia ale smelo začať!