Skupinové cvičenia

Cvičenia v skupinách sú určené na liečbu a prevenciu ochorenia a bolestí chrbtice. Cviky sú zamerané na nácvik správneho stereotypu dýchania a držania tela, relaxáciu preťažených svalov a posilňovanie oslabených svalov v oblasti chrbtice. Pri cvičení využívame rôzne pomôcky ako napríklad overball či fitloptu za sprievodu príjemnej hudby a atmosféry. Aplikujeme praxou overené cvičebné metódy (napr. podľa Kaltenborna, spinálne cvičenia, Brunkowová a iné).


Cvičenia sú vhodné pri problémoch v oblasti chrbtice, ktoré mnohokrát pramenia zo životného štýlu (sedavé zamestnanie, preťažovanie pohybového aparátu…). Vhodné sú taktiež pri poruchách držania tela, pri niektorých ochoreniach chrbtice, stuhnutých svalov a pri bolestiach svalov v oblasti chrbta.


Cvičeniami môžete predchádzať ochoreniam pohybového aparátu najmä ak máte kancelársku profesiu, či sedavé zamestnanie, alebo namáhate svoje svalstvo pri športe a manuálnej práci. Pred prvým cvičením u nás vyplníte dotazník o vašom zdravotnom stave, aby sme starostlivo zhodnotili indikácie a kontraindikácie ku skupinovému cvičeniu, prípadne vám doporučíme vhodné skupinové cvičenie.


Všetky skupinové cvičenia sú vedené skúseným fyzioterapeutom. Každý z našich fyzioterapeutov vie modifikovať intenzitu prevádzaných cvičení individuálne podľa Vašich potrieb, keďže naším cieľom je aby ste si na našich skupinových cvičeniach dobre zacvičili a radi sa vrátili aj nabudúce.

Rozvrh skupinových fyziocvičení

Na skupinové fyziocvičenie sa môžete prihlásiť:

– Prostredníctvom rezervačného systému: https://services.bookio.com/rehabilitacia-rehasport/widget?lang=sk 

– Tel: 0902 303 104

 – E-mail: info@fyzioterapia.sk 

– Osobne v čase otváracích hodín predajne Rehasport

slabšia intenzita cvičenia
stredná intenzita cvičenia

silná intenzita cvičenia

Skupinové cvičenie je vhodné pre každého, kto chce bolestiam chrbta predchádzať, alebo bolesťou trpí. Pri cvičení používame špeciálne elastické laná určené pre tento typ cvičenia. Cviky rozvíjajú mobilitu chrbtice a zároveň ju stabilizujú. Hravou formou zaujme deti od školského veku. Cvičenie je tiež určené pre každého, kto chce urobiť niečo pre zdravie svojho pohybového aparátu. S obľubou SM systém cvičia aj športovci počas kondičnej prípravy.

Sedia vaše deti mnoho hodín denne nad knihami?
Menej sa aktívne hýbu, či naopak venujú sa športu pri ktorom preťažujú jednu stranu tela viac ako tú druhú? Práve pre deti máme pripravený skupinový program Zdravý chrbátik pre deti. Zatiaľ čo Vaše dieťa bude cvičiť v skupine, vy si môžete u nás vypiť kávu, či čaj. V prípade záujmu sa môžete u nás objednať na masáž, alebo individuálnu fyzioterapiu.

Chcete posilniť svaly panvového dna, brušné a chrbtové svaly? Trpíte bolesťami chrbtice, alebo im chcete predchádzať? Práve pre vás je skupinové cvičenie Zdravé cvičenie pre ženy. Cvičenie je vhodné, ak trpíte nepravidelnou, alebo bolestivou menštruáciou, či funkčnou sterilitou. Cvičenia sú zamerané na úpravu
svalovej nerovnováhy.

Máte sedavé zamestnanie, alebo trpíte bolesťami v oblasti chrbta? Veľa šoférujete a musíte denne zvládať mnoho pracovných či domácich povinností? Pociťujete stres, alebo napätie? Práve pre vás je vhodné cvičenie Zdravý chrbát Fit. Zacvičíme si s mnohými pomôckami (overball, theraband) pri príjemnej modernej hudbe. Cvičenie je zamerané na úpravu svalovej nerovnováhy a posilnenie hlbokého stabilizačného systému.

Máte radi cvičenie s fitloptou? Pociťujete bolesti chrbtice, alebo chcete bolestiam predchádzať? Presne pre vás je tu skupinový program, kde cvičíme s balančnou cvičebnou pomôckou fitloptou. Naučíte sa na fitlopte správne sedieť a spoločne si balančným cvičením posilníme stred tela a upravíme svalovú nerovnováhu. Cvičenie s fitloptou úžasne zlepší Vašu stabilitu a aj rovnováhu.

Tešíme sa na vás.

Fyziotréning predstavuje skupinové cvičenie dynamickejšieho charakteru, ktoré je kombináciou kompenzačných a posilňovacích cvičení. Pri cvičení využívame rôzne druhy cvikov, od tých, ktoré sú realizované iba s váhou vlastného tela až po cvičenia, pri ktorých využívame rôzne pomôcky na cvičenie ako napríklad: rollery, slidez – kĺzavé podložky, minibandy či fitlopty. Cvičenia sú zamerané na aktiváciu a spevnenie svalov hlbokého stabilizačného systému (CORE), ktorého správna činnosť je pri bežnom živote ale aj športe dôležitá z hľadiska prevencie zranení. Okrem svalov HSS sa pri cvičení zameriavame taktiež na aktiváciu a posilnenie povrchových svalov trupu či svalov horných a dolných končatín. Naši fyzioterapeuti sa snažia vždy prispôsobiť intenzitu cvičenia podľa výkonnosti a telesnej zdatnosti každého klienta.   

Multisport + UpBalansea

Prostredníctvom karty Multisport alebo aplikácie UpBalansea sa môžete zúčastniť na všetkých skupinových cvičeniach bez doplatku. 

Workshopy, dni zdravia

Pripravíme pre vašu firmu, alebo zariadenie workshop, alebo fyziodeň na mieru. V oblasti pohybového systému sa zameriavame na vaše špecifické požiadavky. Na základe analýzy pohybu na pracovisku pripravíme vhodný preventívny program proti degeneratívnym ochoreniam či bolesti pohybového systému. V praxi to znamená, že naučíme vašich zamestnancov ako správne sedieť za počítačom či uvoľniť preťažené svaly a iné. 

 

Najčastejšie sa venujeme konceptu škola chrbta (prednášky, cvičenia, poradenstvo, ergonómia, ukážky cvičení na pracovisku), masážiam, funkčným meraniam, či tejpovaniu.

 

Radi urobíme praktické ukážky našich predávaných produktov pre našich kolegov a zákazníkov (Theragun, pomôcky, kinesiotapy a iné).